Forever....

Květen 2008

Trého tetování

27. května 2008 v 19:57 | Nira |  Členové GD
tento obrázek má Tré vytetovaný na pravém rameni
a tohle na pravý ruce. E.B.P.M a okno rozbité vyhozenou televizí. E.B.P.M. znamená East Bay Punk Mafia.
a takhle to vypadalo když se fotka nahoře fotila....

Trého boty

27. května 2008 v 19:53 | Nira |  Členové GD
boty co Tre Cool nosí
Tak a tahle velká fotka to jsou PRÝ boty Treho, ale nevim, myslim ze vsechny jeho nejsou.

American Idiot

27. května 2008 v 19:00 | Nira |  GD- Akordy, významy songů
Vysvětlivky:
JOS/ Idiot of America: Jesus of Suburbia
Tunny: náhodná osoba, se kterou se St. Jimmy seznámil na ulici
The Underbelly: Parta ve které byli JOS i St. Jimmy
Mom and Brad: Rodiče od JOS. Otci říkal Brad, protože byl nevlastní a on mu říkal jménem.


AMERICAN IDIOT - Titulní píseň alba. V podstatě je o zmateném, dezorientovaném a vystrašeném klukovi, který je obklopen světem plným neporozumění. Nemá kam jít a je velmi nešťastný a zoufalý. Tento mládenec jménem Jesus of Suburbia zoufale vykřikuje píseň, kterou má slyšet celý svět: "Don't wanna be an American Idiot..." Pochopil, že uvízl v "redneck agenda" (buranském programu) a nemůže udělat nic, aby to změnil.

JESUS OF SUBURBIA (CITY OF THE DAMNED, I DON'T CARE, DEARLY BELOVED, TALES OF ANOTHER BROKEN HOME) - Každá postava má svůj song. Jesus of Suburbia se nám představí ve stejnojmenné písničce. Vypráví, jak byl vychovám v nenávisti i lásce, o své náladě, kamarádech a nejdůležitějších informacích. První část je představení: ""I'm the son of rage and love, the Jesus of Suburbia..." V části druhé volá o pomoc, nenávidí své město a celý svůj bídný život, který žije. Část třetí je o pocitu lhostejnosti, kterou JOS cítí k okolí a k sobě. V části čtvrté se JOS ptá, pro nikdo nechápe jeho upřímnost. Část pátá je poslední této hymny. JOS je znechucený, nasraný a rozhodl se opustit město i život, který žil. Proto odchází...

HOLIDAY - JOS opustil své město a žije na ulici (Hear the sound of the falling rain...). Říká si, že utéci byla správná věc. Pořád se ale cítí sám a stranou společnosti. Ale vypadá to, že venku je sebevědomější a šťastnější. Je zde taky drobný politický význam v části "Zieg heil...", ale jde v podstatě jen o hulákání JOS a vyjádření jeho vlastní umírající víry v tento svět. Když říká, že chce jít na dovolenou ("on Holiday") myslím tím něco jako zdrhnout, utíkat pryč. A tím se dostaneme do Boulevard of Broken Dreams.

BOULEVARD OF BROKEN DREAMS - JOS je venku sám. Chladné toulá se chladnými ulicemi. Nemá co dělat. Nemá kam jít. Pocit štěstí pominul a on kráčí osamocen. Všichni spí. Nikdo ho neslyší, nikdo se o něj nestará. Pořád se jen sám prochází.

ARE WE THE WAITING? - Stále sám, JOS žije těžce. JOS podvádí sám sebe a pomalu ztrácí zdravý rozum. Ještě ke všemu přestává věřit v sám sebe. Už není králem na ulicích 711, nikdo ho tam nezná. On už není Jesus of Suburbia.

Teď nastává místo, kde se začíná příběh zamotávat. Nastupuje rozhněvaná, rebelská a naprosto ohromující píseň o vždy rozkošném St.Jimmym. Zdá se, že JOS se změnil v nového drzého punkáče. V St.Jimmyho. Ale Green Day oficiálně tvrdí, že JOS potkal St. Jimmyho kdesi na ulici. Ale to je sporné. Necháme na vás, jak si to vysvětlíte.

ST. JIMMY - Rychlý, lehký a kurevsky tvrdý. St. Jimmy.... patron všeho zakázaného. Je energický, tvrdý a schopný zabíjet. Zná všechny zkurvené punkáče široko daleko. Žije na ulici. Všudepřítomné lži a arogance. Je něco jako naprostý protiklad JOS, který je úplně nevinný a nezkušený v těchto věcech.

GIVE ME NOVACAINE - JOS se seznámil se St. Jimmym a spřátelili se. Berou spolu drogy, poflakují se spolu a JOS začíná být na St. Jimmym závislý. Nevnímá nikoho jiného. Give Me Novacaine je vlastně o experimentování s drogou a o tom, jak St. Jimmy zasvětil JOS k užívání drog jako zmírnění bolesti, kterou prožívá každý den.

SHE'S A REBEL - JOS spolu se St. Jimmym potkají na ulicí rebelku jménem Whatsername. Jak je v písni popisováno, působí na JOS jako ruční granát. Pro JOS je to láska na první pohled. Je to představení dívky, které způsobila zásadní převrat v srdci JOS. Nové pocity, přístup i nálada.

EXTRAORDINARY GIRL - Znovu o Whatsername. Co k ní JOS cítí, co si o ní myslí atd.

LETTERBOMB - I když se s Whatsername sblíží, nastává definitivní rozchod. "Nobody likes you, everyone left you..."... takto se Whatsername vysmívá JOS a napíše mu dopis na rozloučenou. Napsala, že neměl dostatečný zájem a že není ten, za koho ho měla. "You're not the Jesus of Suburbia. The St. Jimmy is a figment of, your father's rage and your mother's love, that's made the idiot america"... tvrdí, že se JOS stal tím, co vždy nesnášel a opouští ho. "Well she said I can't take this place, I'm leaving you behind. She said I can't take this town I'm leaving you tonight..."

WAKE ME UP WHEN SEPTEMBER ENDS - JOS je opět sám. Ztratil přátele i jedinou dívku, kterou kdy miloval. Je pryč z domu, bez práce a je zpátky na začátku. Smutný a sám na ulici. Vnitřně je úplně na dně. Je to možná také song o zesnulém otci BJ, který zemřel rok předtím (září 1982), než bylo Billiemu 10 roků.

HOMECOMING (THE DEATH OF ST. JIMMY, EAST 12TH ST., NOBODY LIKES YOU, ROCK 'N' ROLL GIRLFRIEND) - JOS už nemá co dělat. Opět zůstal na ulici úplně sám. Tak kam má dál jít? Domů. V první části opouští ulice, vrací se zpátky a nechává Jimmyho za sebou. Pochopil, že odchod pryč nebylo řešení. Nezískal nic kromě poznání, že život není lepší v jiném prostředí. Příliš doufal, ale pak byl zklamaný. St. Jimmy ho zabil, ve smyslu citovém. St. Jimmy odešel i s duší JOS. Stále tu není nikdo, kdo by se o něj staral, nikdo nemá zájem. část druhá: JOS se přispůsobil, získal práci, ale žije jen ve vlastním světě. Ostatní lidé kolem něj jen procházejí. Raději by byl venku, obklopen "the underbelly", svými přáteli. Cítí se uvězněn. Cítí se sám a opět musí odejít. "This lifelike dream ain't for me"... Část třetí: Je stále deprimovaný ztrátou Whatsername a čeká, že se vrátí. Bohužel ne. Všechny jeho sny jsou v tuto chvíli děsivé. Její hlas neustále vtloukává do jeho hlavy: "NOBODY LIKES YOU, EVERYONE LEFT YOU..." Část čtvrtá: Je to pohled, od "Tunnyho" kluka, kterého potkal JOS potkal na ulici. Tunny žije rebelským životem, zatímco JOS hnije bez práce a bez pořádného života. Část pátá: JOS všechno akceptuje. Všechno si uvědomil a jen to akceptuje. Přichází domů. Je to zavádějící. Není si jistý, jestli je šťastný nebo ne. Je jen doma. žije a pouze...je.

WHATSERNAME - I když je doma a normálně žije, stále lituje ztráty Whatsername. Je to už dlouho a on si nemůže vzpomenout na její jméno. Přemýšlí, jak se jí daří a může jen vzpomínat. Vše co mu zůstalo jsou jen vzpomínky na ni. Album končí snahou zapomenout: "If my memory serves me right, I'll never turn back time, forgetting you, but not the time."... Nelituje života na ulici, bere to jako velkou zkušenost, ale stále zkouší zapomenout na Whatsername, na bolest kterou mu způsobila a naopak.

Warning

27. května 2008 v 18:57 | Nira |  GD- Akordy, významy songů
WARNING: Song je o odstranění všech předpisů a nařízení. Žiješ svůj vlastní život, rozhoduješ se sám.

BLOOD, SEX, AND BOOZE: Tenhle song je o perverzních věcech. Hodně podobný "Dominated Love Slave".

CHURCH ON SUNDAY: Je to o době, kdy Billie Joe zachraňoval manželství. "Když máte s někým dlouhodobý vztah, musíte ho udržet 'čerstvý' a to vyžaduje spoustu kompromisů." -Billie Joe

FASHION VICTIM: Tenhle song je o dnešní módě a o tom, jak lidi dokážou utratit všechny své peníze, jen aby do ní zapadli...

CASTAWAY: Casteway je o Billieho experimentech při psaní songů pro album Warning. V písničce je obsažen odkaz na Boba Dylana a Bruce Springsteena. Tihle dva jsou dvěmi největšími vlivy na cd. Z BJ je trosečník (castaway), protože zná spousty svých starých punkrockových kamarádů, kteří ho kvůli téhle desce začnou nenávidět.

MISERY: Je o dvojici lidí ze San Francisca. BJ říká, že jméno 'Mr Whirly' pochází ze songu Replacements. "Sledování Disneyho filmů vás změní. Melodie Misery zní, jako by pocházela přímo od Aladdina." - BJ.

DEADBEAT HOLIDAY: Song obsahuje poselství: Berte věci tak jak přicházejí a nenechte se jimi rozhodit.

HOLD ON: Tenhle song je životě, který žijete v osamění.. BJ ho napsal pro kamaráda.

JACKASS: Povídá se, že tenhle song o Blink 182. Green Day prohlásili, že mají Blink rádi, ale že nikdy neměli rádi jejich hudbu. Když se nad tím zamyslíte, tak ten song zní, jako by byl napsán o Blink 182 ...:)

WAITING: Song je o tom, že se dočkáte něčeho, na co jste dlouhou dobu čekali.

MINORITY: Je to o tom být svůj, najít osobu, kterou chcete být. "Minority je o tom být osobnost. Je to jako projít temnem, aby si našel svoje místo a být osobou, kterou chceš být po celý život." -BJ

MACY'S DAY PARADE: Billieho komentář ke komercialismu a o tom, jak lidé pořád touží po materiálních hodnotách. BJ vysvětluje, že potřebuje něco, ale není to nic materiálního, vše co chce je mít naději ve svůj život. " Je to o lžích a podvodech mezi kterými vyrůstáš a o tom, jak najít svou vlastní cestu." -BJ

Kerplunk

27. května 2008 v 18:56 | Nira |  GD- Akordy, významy songů
2,000 LIGHT YEARS AWAY - BJ napsal tento song o pocitu odloučení od Adrienny. Jak moc mu schází. Napsal ho v době, kdy ji poprvé políbil.

ONE FOR THE RAZORBACKS - Je to holce jménem Juliet, kterou BJ potkal. Nemá to nic společného s Romeem a Julií.

WELCOME TO PARADISE - Je o tom, jaké to bylo žít s Mikem a ještě dalšími členy punkové komunity v domě v Berkely, Californie. " Je to o západním Oaklandu, bydlení ve skladišti s mnoha lidmi, skupinou umělců a muzikantů, punkerů a vůbec všemi, co jsou jednou nahoře, pak zas na dně...tuláci, feťáci a zloději a taky tam žili mafiáni a jejich vedení. To není místo na večerní procházku, ale je to elegantní skladiště, kde můžete hrát třeba basketbal." Billie Joe

CHRISTIE ROAD - Christie Road je místo, o kterém BJ sní a chtěl by zde žít. "Tento song je o tom být na chvíli sám." BJ

PRIVATE ALE - Billie napsal tuto píseň pro Adrienne, protože si přál, aby ho měla ráda.

DOMINATED LOVE SLAVE - Treho neblaze proslulý song a biči, řetězech a dalších druhů excentrického otroctví.

ONE OF MY LIES - Tenhle song se táže, jestli žijeme v nebi nebo v pekle. Billie se ptá, jestli je náš život jen velká hromada lží. Nebo je o nečestně vedeném životě.

80 - BJ napsal tuhle píseň pro svou ženu Adrienne. Proč 80? V angličtině to zní jako Adrienne. J

ANDROID - Song o přemýšlení nad tím, jak budeme vypadat, až zestárnete.

NO ONE KNOWS - Je o tom, jak byl BJ donucen proti své vůli rychle dospět.

WHO WROTE HOLDEN CAULFIELD? - Tento song je o postavě Holdena Caulfielda z knihy The Catcher in the Rye od J.D. Salingera. BJovi byla tato kniha určena jako povinná četba, ale on ji pochopitelně nečetl. Později si jí ale opravdu přečetl a zjistil, že hlavní hrdina té knihy byl podobný vyvrhel jako sám Billie.

WORDS I MIGHT HAVE ATE - Tento song je o převzetí zodpovědnosti za své činy.

SWEET CHILDREN - Také to byl původní název Green Day. A taky úplně první song, který napsali BJ a Mike spolu. Je o tom, že zlobivé děti nesou vinu za všechno i za to co neudělají.

BEST THING IN TOWN - Je to dívce, o které si BJ myslí, že je nejlepší věcí ve městě.

STRANGELAND - Možná založeno na nějaké knize(filmu). Život je někdy podivný...

MY GENERATION - Cover verze songu od The Who

International Superhits- macy's day parade

24. května 2008 v 13:11 | Nira |  GD- texty
macy's day parade
Today's the Macy's Day Parade
the night of the living dead is on its way
with a credit report for duty call
it's a lifetime guarantee
stuffed in a coffin 10% more free
Red light special at the mausoleum
v Give me something that I need
satisfaction guaranteed to you
what's the consolation prize?
economy sized dreams of hope

when I was a kid I thought
I wanted all the things that I haven't got
oh. I learned the hardest way
Then I realized what it took
To tell the difference between
thieves and crooks
A lesson learned to me and you

Give me something that I need
Satisfaction guaranteed
Because I'm thinking about
a brand new hope
the one I've never known
cause now I know
it's all that I wanted

what's the consolation prize?
economy sized dreams of hope
Give me something that I need
Satisfaction guaranteed
Because I'm thinking about
a brand new hope
the one I've never known
and where it goes
and I'm thinking about
the only road
the one I've never known
and where it goes

Because I'm thinking about
a brand new hope
the one I've never known
cause now I know
it's all that I wanted

International Superhits- Waiting

24. května 2008 v 13:10 | Nira |  GD- texty
Waiting

I've been waiting a long time
For this moment to come
I'm destined
For anything...at all
Downtown lights will be shining
On me like a diamond
Ring out under the midnight hour
No one can touch me now
And I can't turn my back
It's too late ready or not at all

I'm so much closer than
I have ever known...
Wake up

Dawning of a new era
Calling...don't let it catch you falling
Ready or not at all
So close enough to taste it
Almost...I can embrace this
Feeling....on the tip of my tongue

I'm so much closer than
I have ever known...
Wake up
Better thank your lucky stars....

I've been waiting a lifetime
For this moment to come
I'm destined for anything at all

Dumbstruck
Colour me stupid
Good luck
You're gonna need it
Where I'm going if I get there...
At all....

Wake up
Better thank your lucky stars....

International Superhits- Warning

24. května 2008 v 13:09 | Nira |  GD- texty
Warning
This is a public service anouncement, this is only a test
Emergency evacuation protest
May Impair your ability to operate machinery
Can't quite tell just what it means to me
Keep out of reach of children, don't you talk to strangers
Get your philosophy from a bumper sticker

Warning. Live without warning
Say warning. Live without warning
Without. Alright.

Better homes and safety-sealed communities
Did you remember to pay the utility?
Caution: Police line, you better not cross.
Is it the cop, or am I the one thats really dangerous?
Sanitation, expiration date, question everything.
Or shut up and be a victim of authority

Warning. Live without warning
Say warning. Live without warning
Say warning. Live without warning
Say warning. Live without warning
Without. Alright.

Better homes and safety-sealed communities
Did you remember to pay the utility?
Caution: Police line, you better not cross.
Is it the cop, or am I the one that's really dangerous
Sanitation, expiration date, question everything.
Or shut up and be a victim of authority

Warning. Live without warning
Say warning. Live without warning
Say warning. Live without warning
Say warning. Live without warning
This is a public service anouncement, this is only a test

International Superhits- Minority

24. května 2008 v 13:08 | Nira |  GD- texty
Minority
I want to be the minority
I don't need your authority
Down with the moral majority
'Cause I want to be the minority

I pledge allegiance to the underworld
One nation under dog
There of which I stand alone
A face in the crowd
Unsung, against the mold
Without a doubt
Singled out
The only way I know

I want to be the minority
I don't need your authority
Down with the moral majority
'Cause I want to be the minority

Stepped out of the line
Like a sheep runs from the herd
Marching out of time
To my own beat now
The only way I know

One light, one mind
Flashing in the dark
Blinded by the silence of a thousand broken hearts
"For crying out loud" she screamed unto me
A free for all
Fuck 'em all
You are your own sight

I want to be the minority
I don't need your authority
Down with the moral majority
'Cause I want to be the minority

International Superhits- Redundant

24. května 2008 v 13:07 | Nira |  GD- texty
Redundant
We're living in repetition
Content in the same old shtick again
Now the routine's turning to contention
Like a production line going over and over and over
Roller coaster

Now I cannot speak, I lost my voice
I'm speechless and redundant
'Cause I love you's not enough
I'm lost for words

Choreographed and lack of passion
Prototypes of what we were
Went full circle 'til I'm nauseous
Taken for granted now
Now I waste it, I faked it, I ate it, now I hate it

'Cause I cannot speak, I lost my voice
I'm speechless and redundant
'Cause I love you's not enough
I'm lost for words, now I cannot speak

Now I cannot speak, I lost my voice
I'm speechless and redundant
'Cause I love you's not enough
I'm lost for words

další anketa

24. května 2008 v 13:04 Ankety
tak hlasujte

ahoj

20. května 2008 v 19:15 Ankety
ahoj lidi, omlouvám se, v poslední době se tu nic moc neděje, jsem totiž pořád na koních nebo na nějakejch kroužcích tak nemám čas... ale mam tu anketu a docela by mě zajímaly odpovědi. tak hlasujte

Pořád hlasujte

12. května 2008 v 20:13 | Nira
tak jsem postoupila v SONBu do dalšího kola takže prosím hlasujte pro mě zase ať se dostanu dál. http://marttas.blog.cz/0805/2-kolo-sonbu a http://lifeshow.blog.cz/ (tady bude 2.kolo až v úterý). děkuju moc za podporu, díky:)

Hlasujte

4. května 2008 v 17:36 | Nira
ahoj lidi, hlasujte pro mě a můj blog prosím. děkuju sem vám moc vděčná, děkuju moc.

Mike má narozky

4. května 2008 v 10:54 | Nira |  Členové GD
Mikeovi je dneska 36 let! Tak všechno nejlepší!!!

Green Day Authority

4. května 2008 v 10:53 Odkazy
tak na téhle stránce je snad úplně všechno. Asi nejlepší stránka o Green Day jakou znám:

1.spřátelený blog

4. května 2008 v 10:48 | Nira
tak toto je můj první spřátelený blog. Je úplně super, mrkněte tam;)

Tre Cool- fotky

1. května 2008 v 11:13 | Nira |  Členové GD
a zase začínám od fotky která se mi nejvíc líbí a na který podle mě vypadá nejlíp
co to sakra čte??!????!??????