Forever....

Help!

13. února 2009 v 17:06 | Nira |  Filmy Beatles
Help!

O čem je Help!?
Ringo dostane od fanynky z východu prsen, a tak ho začne nosit. netuší však že se jedná o prsten, který na sobě musí mít oběť pro bohyni Kálí!
Oběť má provést kněží Clang. Když zjistí, že žena která má být obětována prsten nemá, vypatrá Ringa a vypraví se se svou pomocnicí Ahme a bandou přisluhovačů do Anglie.
Tady se snaží získat prsten od Ringa, nejprve nenápadně. Jenže prsten nejde sundat!
(Ringo:,,Někdo mě chytil za prst!"
Lennon:,,Zase se snažíš přilákat pozornost?")
Následuje dalších 5 pokusů o získání prstenu: První když Ringo s Johnem jedou výtahem.
V dalším vystupují také oni dva: Ringo jde hodit dopis do schránky a někdo ho drapne za prst.
(Ringo: ,,AUUUUUU"
John:,,Co to děláš?"
Ringo naprosto klidným hlasem: ,,Posílám dopis.")
Potřetí mu jde o prst, když je u automatu.
Počtvrté jsou s Paulem v koupelně a Ringo si chce osušit ruce. Sušák mu vcucne ruku dovnitř, a za chvíli urhne rukávy i Paulovi. Poté přijde George který ztratí celou košili.
Paul:,,my skin´s so dry right throught the skin." A tady Ahme začne Beatles pomáhat.
Pátý pokus nastane při náhrávání písně You Gonna Loose That Girl, kdy už by byl bez Ahme Ringo ztracený.
,,Aby se poučili, oslovili prvního orientálce" říká film. v orientální restauraci se setkají s Clangem tváří v tvář (aniž by tušili kdo to je) a ten jim vysvětlí že prsten je potřeba k oběti. Ringo ho nemůže stáhnout. A tak jdou za klenotníkem.Jak to dopadlo u něj vylíčím Johnovými slovy: ,,Zklamal jste!"
Jdou tedy k vědci. Tomu se sundat prsten také nepodaří, ale začne ho sám chtít, neboť by s ním mohl ovládnout svět. Beatles znovu zachrání neohrožená Ahme s revolverem. Od ní se dovědí že uběhl den, a že Clang nebude chtít jen prsten zpátky, ale bude chtít natřít na červeno a obětovat toho kdo jej nosí. Ringo je v nebezpečí.
Po dalším útoku Clanga(s jeho posluhovači s kyblíkem červené barvy) a vědců, během kterého se Paul dokonce na nějakou dobu zmenší, se Beatles uchýlí do Alp. Tady je opět jedna z mnoha hudebních vložek- na lyžích a saních zpívají She´s Got a Ticket To Ride. Když jim Clang usiluje o život i tam, vrátí se do Londýna a požádají o pomoc slavný Scotland Yard. Nejdříve jim nevěří, ale když telefonicky zhipnotizovaný komisař otevře okno a do místnosi vletí na šípu připevněný balónek s červenou barvou a za ním další který ho rozstřelí, poskytnou jim ochranu. Následuje další písnička: I need you, kterou Beatles zpívají a nahrávají na louce obklopeni tanky a ostnatým drátem, aby byli před Clangem chráněni. ten se přesto pokusí je nabarvit a zabít, ale díky Ahme se mu to opět nepodaří.
Uchýlí se do ,,všeobecně známého paláce", kde se všichni Brouci snaží Ringa přesvědčit aby si nepotřebný prst usekl. Tady se opět odehraje kuriózní pokus o usmrcení Ringa a také se setkají s kondenzátorem relativity.
Poté jdou do hospody, a tam se Ringa pokusí sežrat tigr. Beatles zkusí odletět tajně na Bahamy, ale nakonec tam odletí za všeobecného vědomí. A to samé učiní i Clang, šílení vědátoři a i Scotland Yard. Následují opět další dobrodružství a songy. Při Another Girl na Brouky uctívači bohyně i britští vědci naráz zaútočí a Ringo zjišťuje že Clang nechal kvůli oběti přestěhovat na Bahamy celý chrám bohyně Kálí.
Nakonec Ringo padne do pasti, ale George ho z kufru auta vysvobodí (George:,,díky za svezení!").
A přichází slavný plán: všichni Brouci se přestrojují za Ringa a pochytají tak velkou část Clangovy bandy. Ale i ty nejlepší plány.....
Ringo je zajat vědci ale díky Ahme unikne, aby byl za pár chvil opět zajat, tentokrát Clangem. Ten odříkává řeč pro obětování Kálí, a Ringo vidí že se v dáli blíží Scotland Yard a jeho kamarádi. A také ví, že pokud se přiblíží ještě víc, rozstřílí je Clangovi lidé na kusy. Zakřičí ne, rozmáchne se rukama a prsten mu sletí z prstu a zůstane ležet v písku. Ringo se zaraduje že je prsten dole a on zachráněn a pohotově ho zvedne a strčí na prst Clangovi.
Ahme vezme kudlu, kýbl červené barvy a chystá se Clanga obětovat. Za tónů písně Help! si prsten na poslední chvíli sundá a všichni co jsou na pláži si ho mezi sebou přehazují jak horký brambor. A film končí věnováním muži, který vynalezl šicí stroj.

Celý film provází vtipné hlášky, kuriózní situace a zábavné scény. Děj není protáhlý a myslím že u tv zívat rozhodně nebudete zívat nudou.
Písně které ve filmu zazněly:
You Gonna Loose That Girl
You´ve Got To Hide Your Love Away
She´s Got A Ticket To Ride
I Need You
Nigh Before
Another Girl
Help!

Obsazení:
Clanga hraje Lea McKern, Ahme Eleanor Bron, Bhutu, dalšiho posluhovače hraje John Bluthal, Beatles hrají sami sebe, jako šíleného vědcě uvidíme Victora Spinettiho a Roy Kinnear se objeví v roli jeho pomocníka.
Dále hrají např. Patrick Cargill, Warren Mitchell, Mal Evans a další.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dirtla & Jarla Dirtla & Jarla | Web | 13. února 2009 v 17:10 | Reagovat

Ahoj,nemáš svůj styl?? Jsi obklopená Emo,Scene,Ghotic,Barbie apod.??Toužíš po vlastním stylu?? Klikni na web, možná právě tenhle styl se k tobě hodí a přihlaš se do klubu :)

2 SinKa.A SinKa.A | Web | 22. února 2009 v 8:31 | Reagovat

ahoojiíQ!

máš moc hezkej blog!!!Zaregistruješ se na mojí stránku kde jsou soutěže o pixelky a tak????Jestli jo tak klikni na web!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama